Įvykus netikėtai situacijai – nepamiršk parašiuto!

Rugsėjo–lapkričio mėnesiais 3 ir 4 gimnazijos klasių mokiniai, pasirinkę Ekonomikos ir verslumo dalyką, vykdė projektą ,,Nepamiršk parašiuto“. Tai – Sodros inicijuotas projektas, kurio tikslas – ugdant savarankiškam gyvenimui besiruošiančio jaunimo pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir „Sodros“ veiklą.

 

Projekto įgyvendinimas prasidėjo dar vasarą mokytojams organizuota „Diena Vilniuje“ ir rugpjūčio mėnesį vykusiais mokymais KTU, kur jie įgytas žinias vėliau ir perdavė projekte dalyvavusiems mokiniams. Projekte dalyvavo 12 Kauno rajono gimnazijų ir mokytojų, pamokose žinių apie socialinį draudimą įgijo apie 550 rajono moksleivių, iš jų – 40 mūsų gimnazijos mokinių.

 

Projekto metu mokiniai sužinojo, kada ir kur atsirado socialinis draudimas, kaip kūrėsi valstybinio socialinio draudimo sistema Lietuvoje, kas yra ,,Sodra“ šiandien ir ką ji veikia, kada ir kaip ji padeda žmonėms. Mokiniai susipažino su valstybinio socialinio draudimo sąlygomis, įvairiomis draudimo rūšimis ir jų ypatumais, sužinojo, kur reikia kreiptis, įvykus netikėtoms situacijoms. Projekto pabaigoje mokiniai įgytas žinias pasitikrino atsakydami į testo klausimus.

Lapkričio 9 d. projekte dalyvavusių Kauno rajono mokyklų moksleivių komandos susitiko ,,Protų kovų“ žaidime, kuris vyko Domeikavos gimnazijoje. Mūsų gimnazijai atstovavo 4 gimnazijos klasės mokiniai Gabrielė Česnauskaitė, Donata Petkevičiūtė, Barbora Petronytė, Domantas Juodikis ir Matas Mauruča. Mokiniai pristatė savo komandą ,,Išpažintis“, žaidimo dalyviams ir svečiams parodydami pačių sukurtą filmuotą etiudą, atsakinėjo į organizatorių paruoštus įvairius klausimus. Komandų pasirodymus bei atsakymus vertino iš kompetentingų narių sudaryta komisija: Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Komunikacijos skyriaus patarėjas Donatas Jankauskas, Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Vytenis Vitkauskas, Kauno rajono tarybos sekretoriato vyr. specialistas Antanas Bagdonas, Kauno rajono jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apvalusis stalas“ pirmininkas Tadas Venskūnas. Šauniai pasirodę mūsų gimnazistai užėmė antrąją vietą tarp devynių komandų ir buvo apdovanoti prizais bei dovanomis, kuriomis pasirūpino ,,Sodra“, Kauno rajono savivaldybė ir Kauno „Žalgiris“.

 

Sveikiname visus projekto dalyvius, įgijusius naujų gyvenime praversiančių žinių.

 

Parengė

Ekonomikos mokytoja Daiva Makutėnienė