„Erasmus+“ KA2 mokyklų mainų ,,Unifying Power of Arts“ mokomasis vizitas

Gegužės 27–31 dienomis Kroatijos Korčulos salos Vela Lukos vidurinėje mokykloje vyko trečiasis tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 mokyklų mainų ,,Unifying Power of Arts“ mokomasis vizitas.  Mūsų gimnazijai atstovavo I gimnazijos kl. mokiniai Austėja Kizevičiūtė, Matas Aleškevičius, Dovydas Vaičiukynas, Emilija Novošinskaitė bei III gimnazijos kl. mokinė Arina Aleksandra Urbutytė. Kartu vyko projekto koordinatorė Lietuvoje anglų kalbos mokytoja Rūta Novošinskienė ir anglų kalbos mokytoja Ingrida Bandeliauskaitė. 

 

Vizito metu susipažinome su kitais projekto dalyviais, mokykla, pristatėme namuose atliktas užduotis – supažindinome su savo šalies tautiniais šokiais. Taip pat, vykome į kūrybines dirbtuves, kur turėjome galimybę susipažinti su mozaikos kūrybos ypatumais. Mozaikos meno bei technikos mokė menininkas Ante Marinovič. Buvo įgyvendintas bendras projektas - kūrybinis mozaikos darbas „Unifying Power of Arts“. Geriausio eskizo konkursą laimėjo mūsų gimnazijos mokinių sukurtas eskizas, pagal kurį ir buvo sudėta mozaika.

 

Vizito metu aplankėme Vela Lukos merę Katariną Gugič bei Korčulos merą Andrija Fabris, kurie mus pasveikino ir įteikė dovanų. Taip pat papasakojo apie savo miestus. Aplankėme vieną iš įspūdingiausių archeologinių vietų - Vela Spila bei Korčulos miestą, apsuptą 13 a. statytos gynybinės sienos. Miesto puošmena – gotikinė Šv. Morkaus katedra. Manoma, jog Korčuloje gimė žymus Viduramžių keliautojas Marco Polo, todėl Korčuloje yra įkurtas Marco Polo namo muziejus, kuriame eksponuojama medžiaga, susijusi su šio keliautojo klajonėmis po Aziją. Taip pat turėjome galimybę pamatyti Moreška šokį, arba kitaip vadinamą „kardų šokiu“.

 

Penktą, deja, ir paskutinę kelionės dieną įvyko miesto bendruomenės renginys, kur visi projekto dalyviai demonstravo savo tautinius kostiumus ir šoko turkų, makedonų, kroatų, lietuvių ir rumunų tautinius šokius, o vakarą vainikavo jungtinis projekto dalyvių koncertas, kur buvo atliekamos įvairios populiaros dainos ir grojama įvairiais muzikos intrumentais. Tarp jų, pasirodė ir mūsų mokinė - smuikininkė Arina. Praleidome puikų vakarą.

 

Dar liko neaprašyti smagūs vakarai, bendri žaidimai ir daug juoko su naujais draugais, liko atsiminimas apie kelionėje nuostabiai praleistą laiką. Sunku perteikti tuos gerus jausmus, kurie mus lydėjo kelionės metu. Mokiniai turėjo unikalią galimybę patobulinti anglų kalbos žinias bei susipažinti su naujomis kultūromis.