„Pamokos be kėdžių“

Šių metų pradžioje, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas iniciatyvą „Pamokos be kėdžių“, mokyklai padovanojo sporto inventoriaus -  gimnastikos kamuolių.

Gimnazijos administracijos pritarimu šią iniciatyvą pritaikėme mūsų ugdymo įstaigoje.

 

Kovo 06 d. į mokyklą buvo atvykusios kineziterapeutės, kurios pravedė 3, 4b klasėms netradicines pamokas. Jų metu mokiniai sužinojo apie mankštos, su kamuoliais, teigiamą poveikį sveikatai, buvo mokomi teisingos sėdėjimo technikos, nuotaikingai mankštinosi kūno kultūros pamokų metu.

 

2018 m. spalio mėn. pradinių klasių mokytojos Lineta B., Vilma L., Daiva B. dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo pristatyta metodika, kaip dirbti su kamuoliais pamokų metu, darant pertraukėles, vedant kūno kultūros užsiėmimus. Todėl sutiko įgytas žinias panaudoti „praktiškai“ savo dėstomų pamokų metu.

 

Pasak mokytojų, mokiniai apie iniciatyvą "Pamokos be kėdžių" atsiliepia teigiamai: "Vaikai sako, kad tokia veikla jiems padeda nusiraminti, susikaupti ir atlikti užduotis".

Sveikatos specialistės Ingos L. nuomone, vienas iš iniciatyvos tikslų yra efektyviai išnaudoti pamokos laiką – vaikai ne tik įsisavina informaciją, bet ir aktyviai juda ant kamuolių, tikslingiau naudoja turimą energiją, sveikai koreguoja savo laikyseną, stiprina raumenis, patiria daugiau teigiamų emocijų.

 

Neabejojama tolimesne šio projekto tąsą.