Europos čempionate iškovoti trys bronzos medaliai

Birželio 26–29 dienomis Maardu mieste Estijoje vyko atviras Europos jaunių U-18 svarsčių kilnojimo čempionatas. Jame dalyvavo ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai  Justinas Slabada ir Lukas Kaušikas bei jų treneris Paulius Visockas.

Pajėgiausi Europos sportininkai varžėsi dvikovės – stūmimo ir rovimo bei ilgo ciklo rungtyse. Sportininkai buvo skirstomi į aštuonias svorio kategorijas.

Lengviausioje, svorio kategorijoje iki 53 kilogramų, Justinas Slabada, keliantis 24 kg svarsčius, stūmimo veiksme atliko 17 kartojimų, o rovimo veiksme – 40 kartojimų. Susumavus dvikovės rezultatus paaiškėjo, kad Justinui atiteko bronzos medalis.

Lukas Kaušikas svorio kategorijoje virš 85 kilogramų stūmimo vaiksme atliko 100 kartojimų, o rovimo veiksme - 110 kartojimų, tačiau susumavus dvikovės rezultatus teko tenkintis ketvirtąja vieta, į priekį praleidžiant Rusijos, Kazachstano ir Ukrainos sportininkus.

Antrąją varžybų dieną sportininkai varžėsi ilgojo ciklo rungtyje, kurios metu keliami du 24 kilogramų svarsčiai, apjungiant rovimo ir stūmimo veiksmus. Justinas Slabada atliko 7 kartojimus ir iškovojo trečiąją vietą. Justinas kėlė 2 svarsčius, sveriančius po 24 kg, tuo tarpu jo kūno masė yra 49 kg, todėl šis veiksmas reikalauja labai didelių pastangų.

Lukas Kaušikas ilgojo ciklo rungtyje atliko 73 kartojimus ir taip pat kaip Justinas iškovojo bronzos medalį. Aplenkti vaikinus pavyko tik dalyviams iš Rusijos ir Kazachstano.

Sportininkai ir jų treneris, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos kūno kultūros mokytojas Paulius Visockas, džiaugiasi, kad visais dalyvavimo čempionate rūpesčiais pasidalino rėmėjai: Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija ir Kauno rajono savivaldybės administracija. Sportininkams beliko parodyti atkaklumą,  valią, ryžtą ir pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Kūno kultūros mokytojas Paulius Visockas