Europos atliekų mažinimo savaitė

Europos atliekų mažinimo savaitė – renginys, kasmet vykstantis paskutinę lapkričio savaitę. Šią iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik dauguma ES šalių, bet ir Andora, Islandija ir kitos šalys. Renginio tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Per pastaruosius 4 metus Europoje ir kai kuriose kitose, prie renginio prisijungusiose šalyse, suorganizuoti 48,965 oficialūs atliekų mažinimo renginiai. Dalyvavo 43 šalys, išvengta apie 47 000 t atliekų. 

 

Šiemet Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai vyko lapkričio 18-26 dienomis. Didžiausią dėmesys buvo skirtas antriniam daiktų panaudojimui. Šių metų šūkis – “Suteik naują gyvenimą”.

Siekdami pažymėti Europos atliekų mažinimo savaitę,  Igc klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų Linetos Česnauskienės ir Dalios Dargevičės, nutarė iš padėvėtų rūbų beglobiams gyvūnams sukurti guolius ir žaislus, nuvykti į gyvūnų globos namus ir padovanoti jiems  ne tik dėmesį, maisto, bet ir savo rankomis kurtus gaminius.

 

Lineta Česnauskienė ir Dalia Dargevičė