EUROPOS PINIGŲ VIKTORINA SUBŪRĖ JAUNUOSIUS GIMNAZISTUS

Europos pinigų savaitė – kasmetis renginys, kurio tikslas – gerinti bei skatinti finansinį švietimą Europoje. Renginį organizuoja Europos nacionalinės bankų asociacijos (Lietuvoje – Lietuvos bankų asociacija), renginio koordinatorius – Europos bankų federacija. Kasmet kovo mėnesį vieną savaitę daugiau kaip dvidešimtyje šalių organizuojami šimtai renginių. Vienas jų – Europos pinigų viktorina. Tai – šiemet jau trečią kartą visoje Europoje vykęs konkursas, kurio tikslas – gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Gebėjimas tvarkyti asmeninius finansus yra svarbus visiems, ypač – jaunimui.

Šiais metais nacionaliniame etape kovo 3 d. interaktyvios transliacijos metu per Kahoot! mokymo platformą tarpusavyje vienu metu varžėsi apie 2000 Lietuvos mokinių iš beveik 100 šalies mokyklų. Joje rungėsi ir šešios mūsų pirmosios gimnazijos klasės mokinių komandos. Mokiniams teko apskaičiuoti paprastąsias ir sudėtines palūkanas, atskirti bruto ir neto darbo užmokestį, identifikuoti obligacijų ypatumus, nepakliūti į nesąžiningos internetinės bankininkystės pinkles. Viktorinoje puikiai pasisekė mūsų gimnazijos merginų komandai – Urtė Banaitytė ir Augustė Skarulskytė pateko tarp 25 geriausių šalies komandų.      

Geras pusvalandis adrenalino, greitų skaičiavimų bei finansų pasaulio sąvokų pralėkė lyg akimirka! Viktorina leido pasitikrinti savo finansų bei ekonomikos žinias, skatino moksleivius dirbti drauge ir džiaugtis rezultatais. Ji reikalavo greitos reakcijos, atidumo, buvo azartiška, naudinga, mokiniai pasisėmė ne tik žinių, bet ir emocijų.

 

Parengė ekonomikos mokytoja

Daiva Makutėnienė