Finansinio raštingumo pamoka – žaidimas „Piniginčių klasė“

Kovo 20 d. mūsų gimnazijoje vyko finansinio raštingumo pamoka - žaidimas „Piniginčių klasė“. Renginys skirtas Vaikų finansinio švietimo savaitei. Ji Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos.

Ši 2011 metais įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.

Ekonomikos mokytoja Daiva Makutėnienė pravesti renginį gimnazijoje pakvietė SEB banko atstoves Margaritą Pancerienę, Renatą Jurgeliūnienę ir Anastasiją Laučkaitę. Per šią pamoką moksleiviai pasiskirstė komandomis ir varžėsi tarpusavyje, bandydami atsakyti į pateiktus finansų srities klausimus, kurie buvo susiję su kitais mokykloje mokomais dalykais – lietuvių kalba, fizika, geografija, informacinėmis technologijomis ir kt. Kartu su banko specialistėmis diskutavome, kaip veikia finansų institucijos, aptarėme naujausias finansų pasaulio tendencijas, sužinojome, kaip sumaniai tvarkytis su savo pinigais – taupyti, skolintis, pirkti internete. Visos komandos už dalyvavimą pamokoje - žaidime buvo apdovanotos mažomis dovanėlėmis – rašikliais, geriausiai pasirodžiusios komandos nariai gavo papildomas SEB banko dovanėles.

Šis renginys mus išmokė lengviau susigaudyti finansų srityje ir priimti teisingus asmeninių finansų valdymo sprendimus.

 
Laura Skerath, I gb klasės mokinė