Gimnazijos jaunųjų verslininkų idėjos tampa realybe

Lapkričio 22 dieną gimnazijoje vykusios Socialinių mokslų savaitės metu 2 ir 3 gimnazijos klasių mokiniai III-ojo aukšto fojė pristatė įgyvendintas savo verslo idėjas – gaminių prototipus ir jau pagamintas prekes.

Šiais mokslo metais gimnazijoje įkurtos net penkios jaunosios bendrovės (JB). Visiems jų nariams – tai pirmoji patirtis su realiu verslu, komandiniu darbu ir didele atsakomybe.

JB ,,TeARė“ gamina netradicines imbierines įvairių skonių arbatas. Jų pagrindas – imbiero ir medaus draugystė. Jaunosios verslininkės vartotojams siūlo 4 rūšių išraiškingo skonio ir viliojančio aromato arbatas: citrinų skonio „Žiemos limonadas“, apelsinų skonio „Oranžinis tobulumas“, gvazdikėlių ir cinamono skonio „Cinamoninis gvazdikėlio sapnas“, matcha skonio „Smaragdinis dvelksmas“. ,,Mūsų arbatos yra ne tik labai skanios, bet ir stiprina imunitetą!“ – tvirtina šios JB narės.

JB ,,Gurgia pilvas“ nariams svarbu sveika gyvensena. Jie pristatė namų gamybos baltymais praturtintus batonėlius, kurie yra sveikos gyvensenos šaltinis. Jaunieji verslininkai besidominčius konsultavo apie proteino naudą žmogui pažymėdami, kad jis stiprina žmogaus kaulus, padeda greičiau pasveikti po traumų, padidina tiek raumenų masę, tiek žmogaus jėgą.  

JB ,,El corp“ siūlė įvairių buičiai reikalingų daiktų, pagamintų 3D spausdintuvu. Jaunieji verslininkai taip pat siūlo įvairių su elektronika susijusių daiktų surinkimą.  

JB ,,UKG Uniforma“ pristatė ir gimnazijos mokiniams siūlo įsigyti ir dėvėti patogią bei komfortišką alternatyvią uniformą – džemperį, papuoštą baltu gimnazijos simboliniu ženklu – stilizuotu ąžuolu.   

JB ,,JUKDO“ iš silikono ir plastiko (įmonės ,,PLASTENA“ gamybos atliekų) gamina įvairius mobiliųjų telefonų aksesuarus – laikiklius, laido laikiklius, ranka prisukamus kroviklius.

Didžioji dalis jaunųjų verslininkų patys kuria produktus, rūpinasi rinkodara, produktų pakuote, jų reklama. Prekės reklamuojamos socialiniuose tinkluose, parduodamos gimnazijoje bei Kauno mieste organizuojamose mugėse.

Jaunieji verslo atstovai tikina, kad jaunojoje bendrovėje įgyta patirtis jiems pravers ateityje, kuriant savo įmones.

 

Parengė

Ekonomikos mokytoja Daiva Makutėnienė