Išvyka į Botanikos sodą

Lapkričio 10 dieną „Sanus Planta“ būrelio mokiniai buvo išvykę į Kauno VDU botanikos sodą, kur turėjo galimybę susipažinti su oranžerijos augalais.
Oranžerija – tai pietinių kraštų augalų namai, kuriuose galima apsilankyti visais metų laikais. Ekskursijos vadovė pasakojo, kad šešiose oranžerijų zonose auga pusantro tūkstančio skirtingų atogrąžų ir paatogražių klimato juostų augalų rūšių ir veislių – nuo stogą remiančių palmių iki kuklių alijošių. Įspūdį paliko melionmedis, kuris dera beveik ištisus metus ir sunokina skanius iki 0,5 kg sveriančius vaisius.
Botanikos sodo oranžerijoje šiuo metu gyvena margaspalviai tropiniai drugeliai. Jų spalvos pačios įvairiausios. Dominuoja geltona, mėlyna, juoda, ruda spalvos. „Drugeliai labai mėgsta ryškias spalvas, mielai tupia ant geltono šalio ar raudonos skrybėlės. Taip pat juos vilioja ir kvapai, tad nenustebkite, jeigu jie įvertins jūsų kvepalus“, – pasakojo botanikos sodo ekskursijų vadovė. Mokiniai juos galėjo palaikyti ant savo rankų, o kai kuriems vaikams pasisekė artimiau susidraugauti – drugeliai tūpė ant jų galvų ir pečių. Įdomu buvo apsilankyti aplinkoje, kurioje tiek daug žaliuojančių augalų ir margaspalvių drugelių.
Gabrielė Karlauskaitė, 7a
Austėja Ruplytė , 7d