Ką būtina žinoti ruošiantis įkopti į Everestą?

Sausio 27 d. gimnazijos aktų salėje vyko edukacinė pamoka „Alpinizmas. Aukščiausios pasaulio viršukalnės". Pamoką vedė keliautojas Tadas Jeršovas, kurį drąsiai galima vadinti tikru alpinizmo paslapčių žinovu.

Alpinizmas - ekstremali sporto šaka, reikalaujanti specialaus pasiruošimo ir, žinoma, specialios įrangos. Apie visa tai ir dar daugiau susirinkusiems į aktų salę papasakojo mūsų svečias. Visa tai, ką iki tol įsivaizdavome apie šią sporto šaką, subliuško kaip muilo burbulas. Pasirodo, nepakanka vien nusipirkti bilietą į Nepalą, susikrauti kuprinę ir tikėtis, kad „viskas bus gerai".

Pamokos metu sužinojome, kurias kūno vietas reikia treniruoti, ruošiantis kopti į kalnus, kokią įrangą būtina įsigyti. Pasak Tado Jeršovo, kalnuose svarbiausia saugumas, tad būtina pasirūpinti palydoviniais telefonais, kuriais galima būtų palaikyti ryšį su gelbėjimo stotimi. Taip pat reikia turėti specialias racijas, kadangi dėl ekstremalių oro sąlygų susikalbėti su drauge kopiančiais komandos nariais būtų labai sunku.

Ar žinote, kokius batus reikia avėti kopiant į Makinlio kalną? O į Elbruso? Ir mes nežinojome, tad buvome gerokai nustebinti, kai mums buvo pademonstruoti net trijų rūšių batai. Taip pat turėjome galimybę trumpam pasijusti keliautojais, kadangi salėje, priešais mūsų akis buvo užkaistas specialus indas su vandeniu ir vos po kelių minučių jau galėjome paragauti tikro keliautojų maisto.

Apžiūrėję specialią kalnų kopimo įrangą (ledo kirtiklius, vaikščiojimo lazdas, akinius nuo saulės, pirštines, pūkines striukes ir t. t.) grožėjomės vaizdais, kuriuose užfiksuotos ypatingos alpinistų akimirkos, pasiekus kalno viršūnę ir įveikus 7 ir daugiau kilometrų. Tai išties nepakartojama.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Alinai Akopian, suorganizavusiai šį edukacinį renginį, bei Tadui Jeršovui už tokią įdomią, netradicinę pamoką ir linkime Jam sėkmingai įveikti visas viršukalnes, kurios Jo laukia ateityje!
Kristina Dikšaitytė
Meno vadovė