Lapkričio mėnesį gimnazijoje atidaryta tapytojo Eimučio Markūno paroda

Lapkričio 14 d. mokykloje atidaryta tapytojo Eimučio Markūno paroda. Menininkas pristatė savo darbus, papasakojo apie jų techninius bei idėjinius sprendinius, o IIIg klasės moksleiviai turėjo progą sudalyvauti tapytojo vedamoje edukacijoje ir patys sukurti savo kūrinius.

E. Markūnas – lūžio kartos menininkas, kurio kūryboje svarbi ne tik forma, bet ir turinys, tekstualumas, pokalbis su stebėtoju, artimas ryšys su aplinka, kūnu bei medžiaga. Drąsa atsiskleisti pačiam ir nerizikuoti reiškiasi menininko gyvenimo būde ir kūryboje. Kalbėjimas aktualiomis temomis bei neįprastomis formomis išskiria Eimutį Markūną iš kitų jo kartos menininkų.

E. Markūnas aktyviai dalyvauja grupinėse veiklose, rengia personalines parodas, dalyvauja pleneruose, yra priklausęs menininkų judėjimams. Nuo 1990 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Jis kuria ne tik vitražus, tapybos darbus bei objektus, tačiau taip pat nevengia ir atlikti performansų. Jo darbai eksponuoti daugybėje Europos šalių, yra gavęs ne vieną nacionalinį bei tarptautinį apdovanojimą už kūrybą. Savo dalyvavimu Europoje vykstančiose bienalėse ir simpoziumuose jis garsina ne tik save, bet ir Lietuvą.

Eimučio Markūno kūryba saugoma privačiose kolekcijose bei viešose vietose – galerijose, bankuose, muziejuose.

Daugiau apie meniniką galite sužinoti čia.

 

Nuotraukos Kamilės Drulytės.