Lapkritis – sveikos mitybos mėnuo

Sveika mityba tai sveikatos pagrindas. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą.

Sveikatos priežiūros specialistė Inga L., dirbanti Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje teigia, jog mokiniai turi žinių apie sveiką mitybą, žino, kokie produktai yra nevartotini, tačiau menkaverčiai produktai vis tik atsiranda jų kasdieniame racione, nuo kurių gali išsivystyti įvairūs sveikatos sutrikimai. Pabrėžia, kad mokinių nesveikai mitybai labai daug įtakos turi ir neigiami šeimoje įgyti įpročiai. Todėl sveikos mitybos įpročių ugdymas yra aktuali tema, apie kurią turime kalbėti  mokykloje ir kitoje socialinėje aplinkoje.

 

Visą lapkričio mėnesį, pradinių klasių mokiniams (1-3 kl.) buvo pravestos pamokėlės „Ar žinau, ką valgyti sveika?“. Jų metu specialistė dalinosi mintimis apie mitybą, maisto energetiką, supažindino su mitybos derinimo taisyklėmis, priminė dažniausiai pasitaikančias mitybos klaidas. Kiekvienam buvo išdalintos pratybų knygelės, kuriose mokiniai atliko įvairias užduotis.

 

Tikimasi, kad mokiniai pasisėmė naudingų žinių apie sveiką mitybą ir artimiausiu metu stengsis pakeisti savo kai kuriuos mitybos įgūdžius ir maitintis sveikiau, kad naujajai kartai sveika mityba taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

 

Inga Lukševičienė