Projektas „Šv. Kalėdų belaukiant“

Artėja pati gražiausia šv. Kalėdų diena. Dabar Adventas, skirtas laukti, ruoštis, susitikti. Turbūt kiekvienas trokštame patirti kažką nežemiško, nekasdieniško, nuoširdaus?

Projektas „Šv. Kalėdų belaukiant“ skirtas pasiruošti Kristaus gimimo šventei ir auginti bendrystę Ugnės Karvelis gimnazijoje. Suplanuotos veiklos įamžintos nuotraukose, o nuveikti darbai paliko ne tik įspūdžius, bet ir paskatino įsipareigoti.

Projekto įgyvendinimas prasidėjo nuo adventinės popietės gimnazijos bendruomenei.

5 – 8 kl. ir Ig – IIIg klasių mokiniai piešė kalėdinius atvirukus. Atrinkti 56 atvirukai iškeliavo į kalėdinių atvirukų konkursą, kurį organizavo Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centras. Džiugu, kad 5 kl. mokinio atvirukas gavo specialų prizą, kurį įsteigė organizatoriai, o IIgB klasės mokinės Deimantės Misevičiūtės atvirukas savo amžiaus grupėje užėmė III vietą.

Piešiame atvirukus ne tam, kad juos sau pasiliktume. Visi mokinių piešti atvirukai kartu su kalėdiniu sveikinimu keliauja pas konkretų žmogų, bendruomenę, šeimą. Visais atvirukais buvo galima pasidžiaugti parodoje gimnazijos I aukšte.

O kaipgi Adventas be adventinio vainiko. Jau lapkričio 29 d. ateitininkai kartu su meno vadove Inga Straigiene pynė advento vainikus. Jais papuošėme Tabariškių bažnyčią, tikybos, mokytojų kambarius  ir savo asmenines erdves.

Mokiniai Austėja ir Augustas kartu su tėčiu Laimonu gamino prakartėlę, o šv. Juozapą, Mariją, kūdikėlį Jėzų, avytes ir angelą iš vilnos pagamino ateitininkės. Prakartėlę iš plastilino pagamino ir 5 c kl. tikybos mokinių grupė. Abi prakartėlės,išvažiavo į konkursą „Pasitik kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“.

Integruotos tikybos - technologijų pamokos „Duona kasdienybėje ir liturgijoje“ skirtos IIg– IIIg kl. mokiniams. Jų metu dalinamės kalėdaičiu ir mokomės paruošti pasninko valgius ir švęsti Kūčias.

Projekto sumanytoja dėkoja savo kolegėms Linetai Č., Rūtai Z., Dalei M., gimnazijos administracijai už pagalbą ir  palaikymą.

Renata Markevičienė