Projektas „SANUS PLANTA“ – mokinių gamtamokslinių žinių gilinimas, dirbant su mokslininkais.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su augalais, auginimo technologijomis, jų maistinėmis, vaistinėmis, savybėmis ir dekoratyvumu

 

Idėja - sukurti pažinimo aplinką mokiniams, siekiant ugdyti praktines žinias apie augalų auginimą, jų priežiūrą.

Projekto metu įtraukiant mokinius į praktines veiklas, jie išmoksta auginti augalus, taikyti skirtingas technologijas. Manome, kad rūpinimasis augalais jaunąją kartą paskatins daržovių ir natūralių arbatžolių auginimą ir vartojimą, ugdys meilę grožiui, kuriant ir tvarkant aplinką prie gimnazijos, rūpintis savo mityba, daugiau bendrauti su klasės ir gimnazijos draugais.

 

Projekto veiklos vykdomos Aleksandro Stulginskio universiteto Atviros prieigos Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centro fitotroniniame šiltnamyje. Šių, jau trečiųjų metų projekto veiklos yra augalų auginimas ir skiepijimas, siekiant užauginti vieną bendrą bulvės ir pomidoro augalą. Taip pat auginame pomidorą aukštyn šaknimis. Užaugintas derlius bus tiriamas laboratorijoje, siekiant nustatyti tokio augalų auginimo būdo poveikį   derliaus kokybei. Tam auginame ir kontrolinius augalus, kuriems nėra taikomi jokie eksperimentai.

 

Viską atliekame patys!

Augalais rūpinamės net per atostogas!

 

Projekto iniciatoriai: dr. Živilė Juknevičienė, informacija telefonu 8-698-81374, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos biologijos mokytoja Irena Gronskienė.

Projekto partneriai: Aleksandro Stulginskio universitetas

Projekto dalyviai: Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai.

Projekto rėmėjai: UAB Agrofirma Sėklos; UAB Atrast.