Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena.

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Kasmet paminime šią dieną, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Gebėjimas bendrauti įvairiomis kalbomis padeda pažinti kitų šalių kultūras, išplečia galimybes aktyviai dalyvauti Europos ir pasaulio gyvenime. Gimnazijoje mokiniai mokosi anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbas. Lietuvoje užsienio kalbos pradedama mokytis antroje klasėje. Rinktis galima iš trijų – anglų, prancūzų ar vokiečių – užsienio kalbų. 6-oje klasėje mokoma antrosios užsienio kalbos, kurią galima rinktis iš mokyklos siūlomų kalbų, atsižvelgus į mokinių poreikius ir mokyklos užsienio kalbų mokymosi tradicijas. Vienuoliktokai, kaip pasirenkamojo dalyko, gali pradėti mokytis ir trečiosios užsienio kalbos.

 

Šia proga gimnazijos mokiniai kartu su mokytoja Skirmante Kaziūnaite dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Valstybės institucijų kalbų centru skelbtame piešinių konkurse „Europos kalbų dienai paminėti“ Mokiniai galėjo  savo darbuose parodyti, kaip jie jaučia, suvokia, vertina Europos kalbų ir kultūrų įvairovę.

 

Tai puiki galimybė pamąstyti, kaip jaučiamės daugiakultūriame ir daugiakalbiame pasaulyje bei tai papasakoti vaizdų ir spalvų pagalba.

Europos Sąjungoje yra 24 oficialiosios kalbos, maždaug 60 regioninių bei mažumų kalbų ir daugiau kaip 175 migrantų kalbos. Pasaulyje kalbama apie 7 000 kalbų.

 

Užsienio kalbų mokytoja Alina Živatkauskienė