A. Sujetos paskaita „Šiuolaikinės sveikatingumo strategijos“

 

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas – sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi būti formuojami nuo vaikystės. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl sveikos mitybos įpročių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomas tiek šeimoje, tiek mokykloje.

Lapkričio 20 d. gimnazijoje vyko paskaita “Šiuolaikinės sveikatingumo strategijos“ devintų, dešimtų klasių mokiniams. Ugdytiniai turėjo galimybę pasiklausyti vieno žymiausių mitybos specialistų Lietuvoje, Artūro Sujetos paskaitos, apie sveikos gyvensenos ir mitybos principus, apie fizinio aktyvumo svarbą, teisingus sveikos gyvensenos įpročius kiekvieno žmogaus gyvenime.

Paskaitos metu buvo kalbama apie atradimus, apsaugančius ne tik nuo daugybės lėtinių ligų, bet ir didinančius mūsų fizinį bei protinį darbingumą. Lektorius papasakojo apie nusistovėjusias ir nuolat kintančias šiuolaikinio žmogaus gyvensenos ir mitybos tendencijas.

Pasibaigus paskaitai, auditorija turėjo daug klausimų, į kuriuos atsakė žinomas mitybos specialistas.

Tikimės, jog paskaitos metu suteiktos žinios, padės mokiniams integruoti žinias į įprastą gyvenimo būdą, mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius nukreipiant sveikatos gerinimo labui.