Ugdymosi diena „Aš – Lietuvos pilietis“

Spalio 9 d. 6b klasė turėjo ugdymosi dieną „Aš – Lietuvos pilietis“. Visi užsiėmimai, integruojantys  pilietiškumo („Ką gali pilietis?“) ir geografijos („Miesto planas“) temas vyko Vilniuje. Pakeliui į sostinę, mokiniams autobuse buvo išdalinti „IŠVYKOS DIENORAŠČIAI“ su Vilniaus miesto planu ir geografinėmis užduotimis.

 

Kiekvienas mokinys plane turėjo pažymėti 6 lankytinas tos dienos vietas:

1. Valstybės pažinimo centrą,

2. S. Daukanto aikštę,

3. Katedros aikštę,

4. Signatarų namus,

5. V. Kudirkos aikštę,

6. LR Vyriausybės rūmus.

 

Susipažinus su miesto planu, mokiniams tapo paprasta rasti reikiamą Vilniaus gatvę, aikštę, muziejų. Praktinės dienos užduotys laukė prie kiekvieno aplankyto punkto. Valstybės pažinimo centre diskutuota, kuo piliečio pareigos skiriasi nuo teisių, S. Daukanto aikštėje ieškota šimtmečiui sukurtos grindinio plytelės, Signatarų namuose pažvelgta į istoriko Liudo Mažylio atrastą Lietuvos nepriklausomybės aktą, Katedros aikštėje – kalbėta apie miesto varpinę, Gedimino pilį, Valdovų rūmus, o Kudirkos aikštėje – apie Lietuvos himno autorių. Išvyką baigė apsilankymas LR Vyriausybės rūmuose, kur mokiniai turėjo galimybę išgirsti apie Vyriausybės veiklą, apsilankyti posėdžių salėse.

 

Susipažinti su kelionės maršrutu 6b klasė kviečia per istoriją pasakojantį žemėlapį ( https://arcg.is/z9DLT) arba per užpildytus “IŠVYKOS DIENORAŠČIUS”, kurie eksponuojami 205 kabinete.

 

Maršrutą sudarė geografijos mokytoja

Aistė Vilimė