Vokiečių kalbos diena „Deutsch? Warum denn nicht?“

2018 metų spalio 26 dieną gimnazijoje vyko Vokiečių kalbos diena „Deutsch? Warum denn nicht?“, renginiai skirti visoje Lietuvoje vykstančiai iniciatyvai  „Ö kaip vokiškai?“  palaikyti. Šią dieną gimnazistai dalyvavo viktorinoje „Wie gut kennst du DACHL Länder?“ („Kaip gerai pažįsti vokiškai kalbančias šalis?“) , nugalėtojais tapo II ga klasės mokiniai, kiti dalyviai gavo ne tik saldžių dovanų, bet ir pagilino žinias apie vokiškai kalbančias šalis, prisiminė tai, ką buvo išmokę per pamokas.

 

Gimnazijos abiturientai įrengė vokiškai kalbančių šalių patiekalų kioskelį. Burnoje tirpstančiais pyragais buvo vaišinami gimnazijos mokiniai ir mokytojai, kurie  ištarė vokiškas frazes, žodžius ar žinojo įdomių faktų apie Vokietiją, Austriją, Šveicariją. Gimnazijos abiturientės, kurios mokosi vokiečių kalbą, surengė  gimnazijos pradinukams pirmąją vokiečių kalbos pamoką, per kurią vaikai išmoko vokiškai pasisveikinti, pasakyti savo vardą, skaičius iki 10. Mokinukai smagiai dainavo ir žaidė  vokiškai. Dėkojame ketvirtų klasių mokytojoms už šią galimybę.

 

Erasmus+ projekto „Mobilios hidroelektrinės“, kuris vyksta vokiečių kalba, dalyviai pristatė gimnazijos bendruomenei  pačių sukurtą hidroelektrinę, jos kūrimo ir veikimo principus.

Džiaugiuosi, kad mokiniai besimokantys vokiečių kalbą noriai palaikė Vokiečių kalbos dienos „Deutsch? Warum denn nicht?“  iniciatyvą ir mielai dalyvavo visose veiklose.

 

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Kristina Andriukevičienė